Puskás Suzuki Kupa 2019

[3] A 2012-es Puskás–Suzuki-kupát a Honvéd nyerte meg, a döntőben 7–0-ra legyőzve a Puskás Akadémiát. Bobál Gergely négy gólt szerzett a döntőben. [4] A 2014-es tornát a La Fábrica nyerte meg, 1–0-ra legyőzve a Puskás Akadémiát, immár az újonnan átadott Pancho Arénában. [5] A meghívott vendégek között volt Puskás Ferenc özvegye, Davor Šuker, Lothar Matthäus, Paulo Sousa, valamint az Aranycsapat akkor még élő tagjai, Buzánszky Jenő és Grosics Gyula. A megnyitó beszédet a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Schmitt Pál és a Spanyol labdarúgó-szövetség elnöke, Ángel María Villar mondta. [6] A 2015-ös döntőben a Budapest Honvéd a La Fábricát győzte le, ezzel negyedik sikerét elérve, [7] míg harmadik lett a romániai Hagi Akadémia harmadik lett, megelőzve a Feyenoord akadémistáit. [8] A címvédő Budapest Honvéd a 2016-os döntőt tizenegyesekkel nyerte meg a Puskás Akadémia ellenében, egy év múlva pedig a La Fábrica szerezte meg negyedik elsőségét. [9] 2018-ban belga Genk, 2019-ben pedig a brazil Flamengo nyerte a Puskás–Suzuki-kupát.

Schedule

puskás suzuki kupa 2019 suv

Program

Archívum U17 férfi 2017. április. 27., 14:18 | Elkészült a Puskás Akadémia nívós utánpótlástornájának sorsolása. Idén tizedik alkalommal rendezik meg a Puskás-Suzuki Kupát, amelyen minden évben magyar és külföldi U17-es csapatok mérik össze tudásukat. Idén is a Puskás Akadémia és Budapest Honvéd képviseli Magyarországot, míg külföldről a Real Madrid, a Panathinaikos, a Sporting CP és a Bayern München is elfogadta a meghívást a viadalra. A torna június 2-án kezdődik, a helyosztókat június 5-én rendezik meg. A sorsolás alapján a Puskás Akadémia a Bayern Münchennel és a Panathinaikosszal, míg a Honvéd a Real Madriddal és a Sportinggal mérkőzik meg csoportjában a döntőbe kerülésért.

– Wiverson (Kayque, 59. ), Arthur (Pedro Henrique, 43. ), Daniel Campos (Werton, 59. ), Joao Pedro – Ryan. Hagi Akadémia (román)-Real Madrid (spanyol) 2-1 (2-1) pénteken játszották: NK Osijek (horvát)-Puskás Akadémia 1-0 (1-0) Hagi Akadémia-Budapest Honvéd 3-1 (1-0) CR Flamengo (brazil)-Real Madrid (spanyol) 1-0 (1-0) csütörtökön játszották: Puskás Akadémia-Bayern München (német) 3-0 (0-0) Panathinaikosz (görög)-NK Osijek (horvát) 2-0 (1-0) Budapest Honvéd-Real Madrid (spanyol) 1-0 (1-0)

Puskás suzuki kupa 2012 relatif

puskás suzuki kupa 2019 döntő

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA (Döntő): Panathinaikosz – Real Madrid 0-4 (0-2) G. : Vallo, Nieto, Marin, Belmonte; a Puskás-Suzuki-kupát a Real Madrid csapata nyerte!

Calendar

Nyolcadik alkalommal rendezi meg a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia és a Magyar Suzuki Zrt. a Puskás–Suzuki Kupa U17-es nemzetközi ifjúsági labdarúgótornát április 2–6. között Felcsúton. A Magyar Suzuki a 2008-as indulás óta támogatja az eseményt, amelynek idén először teljes egészében a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia ad otthont. A Puskás−Suzuki Kupa mezőnyét idén is négy külföldi és két hazai csapat alkotja. A görög Panathinaikos FC, a spanyol Real Madrid CF, a román Academia de Fotbal Gheorghe Hagi, valamint a Budapest Honvéd FC és a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia mellett először indulnak el a trófeáért a holland Feyenoord Rotterdam fiatal labdarúgói. Az utánpótlástorna jelentőségét jól mutatja, hogy az eddigi kiírásokban olyan játékosok léptek pályára, akik később meghatározóak lettek nemzetük labdarúgásában, sőt a nemzetközi elitben, például Álvaro Morata Martín, Daniel Carvajal, Enzo Zidane, vagy éppen Gyurcsó Ádám, Tajti Mátyás, Sallai Roland és Vécsei Bálint. Az idei kupa sajtótájékoztatóval egybekötött sorsolását március 26-án tartották meg Felcsúton, a Puskás Akadémia kollégiumában.