Magyar-Norvég Meccs: Norvég-Magyar Meccs Foci

A magyar labdarúgó-válogatott 44 év után szerepelhet ismét Európa-bajnokságon: a csütörtöki, 1-0-ás idegenbeli sikert követően vasárnap hazai pályán 2-1-re múlta felül Norvégiát pótselejtezőn, így kettős győzelemmel jutott ki a 2016-os, franciaországi kontinensviadalra. A magyar válogatott védekező felfogásban lépett pályára, ennek ellenére a 14. percen Priskin Tamás gyönyörű egyéni megmozdulásának köszönhetően megszerezte a vezetést. A második félidőben a magyar csapat hősiesen védekezett és egy-egy ellentámadásra is futotta erejéből, egy ilyet követő szöglet végén pedig a 83. percben Markus Henriksen öngólja eldöntötte a párharcot. Igaz, néhány perccel később éppen Henriksen megszerezte a szépítő találatot. Ide kattintva nézheti meg a teljes mérkőzést! A magyar válogatott legutóbb nagy nemzetközi tornán 29 esztendeje, az 1986-as világbajnokságon vett részt. Eb-n legutóbb 1972-ben szerepelt. Eb-pótselejtező, visszavágó: Magyarország-Norvégia 2-1 (1-0) Groupama Aréna, 22 000 néző, v. : Carlos Velasco Carballo (spanyol) Továbbjutott: Magyarország kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.

Helyszíni jelentés a előtt - NB1.hu

A vb-második Norvégia favorithoz méltón játszott, 36-29-re nyert, Magyarország nem tudta felvenni vele a lépést a férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Kalkulálható vereség volt, vasárnap a szlovénokkal szemben nagy meccs jön. A portugálok szétzúzták a házigazda svédeket. A magyar férfi kézilabda-válogatott első középdöntős meccsén simán kikapott az Európa-bajnokságon. Norvégia hozzánk hasonlóan csoportelsőként érkezett Malmőbe - eddig Trondheimben játszottak -, ők a 2017-es (Franciaország), míg a magyarok a 2019-es világbajnokon (Dánia) léptek át. A norvégok a két nagyágyú búcsúja után egyértelműen favorittá léptek elő, két hasonló értékű soruk van, és úgy is játszottak. Nálunk egy idő után az volt a legfontosabb, hogy minél szűkebb vereséggel megússzuk, mert az olimpiai selejtezőre jutásnál minden gólnak jelentősége lehet. Remélhetőleg ennek a hétgólos vereségnek nem lesz jelentősége. Ha visszanézné, mi történt, itt megteheti. ELSŐ FÉLIDŐ: Az első 10 perc után 9-2 volt a norvégoknak, egészen más sebességgel játszottak, mint az eddigi ellenfeleink, és nem sikerült őket megfékezni.

Az utolsó 15 percben a norvégok már mintha kissé hitehagyottá váltak volna, a mérkőzés és a párharc pedig a 83. percben Henriksen szöglet utáni öngóljával végleg eldőlt. Nem sokkal később éppen Henriksen még szépített, de ez már nem befolyásolta a továbbjutást. "Gratulálok a csapatomnak, mert az elmúlt hetekben fantasztikusan teljesített. Köszönet illeti Csányi Sándort, az MLSZ elnökét, akivel meghoztuk ezt a nehéz döntést, hogy én veszem át a válogatott irányítását. Hatalmas köszönet illeti Dárdai Pált és a korábbi, valamint a jelenlegi stábot. Több helyen is változtattunk a kereten, kockázatos döntéseket vállaltunk, de bíztunk a játékosokban, akik magabiztosak voltak" - mondta Bernd Storck, a magyar válogatott német szövetségi kapitánya. "Először is gratulálok a magyar csapatnak, hogy kijutott az Eb-re, összességében jobbak voltak ezen a két mérkőzésen. A selejtezősorozatban mutatott játékunkkal elégedett voltam, de a pótselejtezős párharcban már egyáltalán nem. Azzal, hogy otthon nem rúgtunk gólt, csökkentek a továbbjutási esélyeink, éppen ezért támadóbb csapatot küldtem ma pályára, de ez nem igazán működött.

• Index - Sport - Norvégia másik szint, kiütötte a magyar kéziseket

Eltalálta az ellenfele arcát, és ugyan nem volt szándákos, és éppen csak hozzáért az ujja Johannesenhez, de végül is meg lehetett adni. Nézzük a jó oldalát, az eddig elég sokat pályán lévő szegedi beálló így elég sokat pihenhetett a második félidőben. A 40. percben 23-18-ra vezettek a norvégok, Bóka Bendegúz alakította ki ezt az állást, ő továbbra sem hibázott lövést ezen az Eb-n. Rosta Miklós következett, és máris látótávolságon belül voltunk, de a norvégoktól Johannesen már passzív jelzés alatt fontos gólt lőtt, ami megállította a mieink felzárkózását. 26-20 volt az ellenfélnek, amikor negyedóra volt hátra, Nagy Bence eredményes játéka volt a mieink oldalán a pozitívum. Az utolsó negyedórában a játék képe nem változott, Rosta Miklósnak újra voltak jó megmozdulásai, de Sagosenen érezni lehetett, hogy ő akar az Eb gólkirálya lenni, elvállalta a lövéseket, és ezek pontosak is voltak. Dupla kínai figura után is betalált a PSG átlövője, a meccs egyik legszebb gólját érte el. Nálunk akadt még pozitívum: Ubornyák Dávid bemutatkozott az Eb-n, két gólt is lőtt a szélről.

Norvégia élő eredmények, végeredmények, következő meccs, Dánia - Norvégia élőben | Foci, Európa

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez! Vége A 36-29-es eredmény nem tükrözi megfelelően, mennyire alárendelt szerepet játszott a magyar válogatott ezen a meccsen. A norvégok az első tíz percben lerohantak, lesokkoltak minket, és innentől csak loholtunk az eredmény után. A védelmünk ezúttal nem állt össze, Mikler ma tehetetlen volt, a második félidőre be is állt Székely. támadásban pedig a második félidőben játszottunk felszabadultan, így sikerült 29 gólt lőni a norvégoknak. A norvégok az egész Eb esélyesei, és nagy lépést tettek afelé, hogy meg is nyerjék ezt a csoportot. Mi pedig készülhetünk a szlovénok ellen, amely kulcsfontosságú lesz az olimpiai kvalifikációs álmainkat illetően. Sima vereség az első középdöntős meccsünk, a folytatás vasárnap délután négytől Szlovénia ellen. 10 Galéria: Magyarország - Norvégia kézilabda Eb mérkőzés Fotó: Tt News Agency / Reuters 60' gól | Magyarország | 2. félidő 29 Magyarország Ubornyák Dávid (45) 58' 57' 28 Máthé Dominik (23) Ez is nagy gól volt 9 méterről.

gólszerzők: Priskin (14. ), Henriksen (83., öngól), illetve Henriksen (87. ) sárga lap: Nagy Á. (72. ), Böde (81. ), illetve Johansen (11. ), Forren (65. ) Magyarország: Király Gábor - Fiola Attila, Guzmics Richárd, Lang Ádám, Kádár Tamás - Elek Ákos (Pintér Ádám, a szünetben) - Dzsudzsák Balázs, Kleinheisler László (Németh Krisztián, 75. ), Nagy Ádám, Lovrecsics Gergő - Priskin Tamás (Böde Dániel, 62. ) Norvégia: Örjan Nyland - Omar Elabdellaoui, Vegard Forren, Even Hovland, Haitam Aleesami - Alexander Tettey - Per Ciljan Skjelbred (Jo Inge Berget, 80. ), Stefan Johansen, Martin Ödegaard (Pal André Helland, a szünetben), Mohamed Elyounoussi (Marcus Pedersen, a szünetben) - Markus Henriksen I. félidő: 14. perc: Kádár egy labdaszerzés után gyönyörű, 40 méteres labdával ugratta ki Priskint, a támadó a bal oldalról egy csellel betört a 16-oson belülre, majd nagyjából 15 méterről védhetetlenül tekert a bal felső sarokba (1-0). II. félidő: 83. perc: Dzsudzsák jobb oldali szögletébe a rövid saroknál érkező Böde csúsztatott bele, a labda Henriksen lábáról a kapufára, onnan a kapusra, majd a hálóba pattant (2-0).

Izland 0, 6. Svédország 0. A magyar gólszerzők: Ligetvári és Nagy B. 5-5, Balogh, Bánhidi, Máthé, Rosta 3-3, Hornyák, Ubornyák 2-2, Bóka, Szita, Fekete 1. A pénteki eredmények: Szlovénia-Izland 30-27, Norvégia-Magyarország 36-29, Portugália-Svédország 35-25. (Borítókép: Petter Overby gólt lő Mikler Rolandnak. Fotó: Jonathan Nackstrand / AFP)

Észak-Írország 10 6 3 1 16- 8 21 pont - Eb-résztvevő 2. Románia 10 5 5 0 11- 2 20 - Eb-résztvevő 3. Magyarország 10 4 4 2 11- 9 16 - pótselejtező 4. Finnország 10 3 3 4 9-10 12 5. Feröer-szigetek 10 2 0 8 6-17 6 6. Görögország 10 1 3 6 7-14 6 Pótselejtező: Norvégia-Magyarország 0-1 Magyarország-Norvégia 2-1

Rajtuk kívül még két tucat rohamrendőrrel lehetett találkozni, de ez sem több a megszokottnál. Olykor egy MTK-Puskás Akadémia rangadót is ennyien biztosítanak. Jelen pillanatban alig 500 szurkoló van a stadionban, de ez inkább annak köszönhető, hogy a magyar szurkolók minden percet kihasználnak, hogy hangulatot csináljanak az utcán, és megigyanak párpofa sört az aluljáróban. Az előre beharangozott szigorított beléptetésből annyi igaz, hogy aki táskával érkezett a meccsre, annak tüzetesebben átvizsgálják a dolgait, még a nőknek is. Ezen kívül nem volt semmilyen szokatlan motozási módszer, a testüregek is épek maradtak. Oooooooooooooooooooooot vaaaaaan! Európa-bajnokság 2016: felkészülsz, mert érkezik Magyarország! Összefoglaló A MECCSRŐL! Élő közvetítés a Magyarország-Norvégia mérkőzésről! Hajrá, magyarok!!!!! Magyarország-Norvégia: kezdőcsapatok Magyar-norvég: nem jutott be a stadionba a Fülöp Marcinak szánt kiírás - állítja a magyar válogatott hivatalos szurkolói csoportja Egervári szerint Böde Dánielnek kellene kezdenie Fegyveres katonák járják a magyar utcákat, reméljük este nem lesz munkájuk Andreas Möllernek nem kell spanolnia senkit Király Gábor jubilált, de ma este ez nem számít