Női Bl Döntő - Ötvenezer Szurkoló Előtt Is Játszottak Már Női Bl-Döntőt

1. UEFA női Bajnokok Ligája döntő 2019 | meccsjegy.mlsz.hu
  2. Budapest jegyek
  3. Női kézilabda bl döntő 2019 közvetítés
  4. Női kézilabda bl döntő 2017

Majd ezek után a gála színpadán a prosztó dj, Martin Solveig arra kérte, hogy twerkeljen már egy kicsi t. Hegerberg egy határozott nemmel fordított neki hátat, és hagyta el a színpadot. A gálameccsé alakuló első félidőben ellenállhatatlan volt a Lyon, egymás után vezették a széleken a támadásokat, nagy volt a tempó, a test test elleni ütközéseket viszont nem igazán engedte a bíró. Ebben nem is nagyon lett volna sansza a franciáknál fizikálisan jóval gyengébnek tűnő Barcelonának. A mezőnyben valóságosan óriásnak tűnt Wendie Renard, pedig "csak" 187 centi. Wendie Renard, a védelem oszlopa Fotó: TOBIAS SCHWARZ/AFP Még egy különbség: a távoli lövések erején volt érezhető a különbség a férfi és a női foci között, de maga a játék tudatosságban simán verte az NBI-es szintet. A második félidőben visszavett a francia csapat, az volt a kérdés, hogy lesz-e becsületgól. Lett, a katalánok több helyzet után végül szépítettek a 89. percben, ennek is tudtak örülni a szurkolók. 4-1- lett a vége. Fotó: FERENC ISZA/AFP A Barcelona-játékosait láthatóan megviselte a nagyon sima vereség, viszont a magyar Barcelona-szurkolókat és az eredeti, ezerfős katalán tábort láthatóan egyáltalán nem.

UEFA női Bajnokok Ligája döntő 2019 | meccsjegy.mlsz.hu

Csak abban lehetett bízni, hogy azt még hátha nem mutatta a tévé, esetleg el volt foglalva az operatőr a lelátón az UEFA-elnök és Csányi Sándor között ülő Orbán Viktorral. Aki új barátainak milánói szelfifesztiválja helyett választotta a női döntőt. Az is meglepő volt, hogy itt nemhogy videóbíró nincs, de még a férfiaknál bevezetett negyedik-ötödik bíró is hiányzott az alapvonalról. A fapados BL-döntő hangulat itt véget is ért. Nyilván az volt a kérdés, hogy mennyire lesz szórakoztató a meccs akár csak az NBI-es meccsek színvonalához képest. Az hamar kiderült, hogy a Lyon nem véletlenül hajt zsinórban a negyedik BL-címére, nagyon tudatosan játszottak, egymást követték a szép akciók, technikailag kiváló játékosok voltak a pályán. Ráadásul a hangulatot is sikerült megalapozni azzal, hogy Marozsán Dzsenifer - aki a meccs előtt azt nyilatkozta, hogy óriási öröm számára, hogy Budapesten játszhat - már az 5. percben gólt szerzett a Lyonnak, amitől a Barcelona-mezes magyar szurkolók is talpra ugrottak, és elkezdett zúgni BL-döntőkben szokatlan Ria, Ria, Hungária.

A Barcelona-Lyon női labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő kezdése előtt két órával, 16 órakor nyitják ki a Groupama Aréna kapuit jövő szombaton. Sipos Jenő, a hazai szövetség (MLSZ) szóvivője az M1 aktuális csatornán csütörtökön elmondta, hogy a kezdés előtt különböző játékokkal segítik majd a nézőket a ráhangolódásban. "Bízunk benne, hogy a döntő újabb híveket szerez a magyar labdarúgásnak és a női szakágnak" - hangsúlyozta. Hozzátette: a rendezés Budapestnek ítélésével az európai szövetség az MLSZ-nek a női futball fejlődése érdekében tett erőfeszítéseit, valamint a stadioninfrastruktúra fejlesztését értékelte. "A Groupama Aréna méretét tekintve ideális helyszín a női BL-döntőre: nem túl nagy, nem túl kicsi. Élmény lesz játékosnak és nézőnek egyaránt" - vélekedett. A női BL-döntőt Budapesten rendezik Forrás: Origo Sipos Jenő emlékeztetett: a mérkőzés játékvezetői csapatában két magyar - Kulcsár Katalin és Török Katalin - is közreműködik majd. Az MLSZ szóvivője a folytatásban kitért a május 25-ei Budapest Honvéd-MOL Vidi FC Magyar Kupa-fináléra, valamint a magyar válogatott következő hazai Európa-bajnoki selejtezőjére, amelyen június 11-én Wales vendégeskedik a Groupama Arénában.

Budapest jegyek

A norvég támadó rekordot döntött, 15 góllal zárta a szezont, amely korábban még senkinek sem sikerült. A Lyon sorozatban negyedik, története hatodik BL-győzelmére hajt a Groupama Arénában Forrás: Öt győzelmével tehát a Lyon vezeti az örökranglistát, a Frankfurt néggyel áll mögötte, az Umea, a Potsdam és a Wolfsburg 2-2, míg az Arsenal és a Duisburg egy-egy alkalommal nyert. Marozsán Dzsenifer és a Lyon azonban szombaton este továbbírhatja a történelmet, az első döntőjére készülő Barcelona próbálja majd meggátolni ebben a csúcstartót. Hogy sikerül-e, az szombaton 18. 00 órától kiderül, az viszont biztos, hogy remek hangulat várja majd a csapatokat, hiszen a mérkőzésre minden jegy elkelt, így telt ház, 22 ezer néző előtt játszanak majd.

Női kézilabda bl döntő 2019 közvetítés

A magyar-német kettős állampolgársággal rendelkező Marozsán Dzsenifer miatt a következő szezonban is volt okunk az örömre, az akkor még Frankfurtot erősítő középpályás is csúcsra ért a BL-ben. A fináléban azt a PSG-t verték 2-1-re, amely korábban a Lyont és a Wolfsburgot is búcsúztatta. Jakabfiék 2016-ban is döntőt játszhattak, a magyar válogatott játékosnak azonban nem sikerült a triplázás, mert bár a 88. percben hosszabbításra mentették a Lyon elleni találkozót, a tizenegyesek után a franciák örülhettek – ekkor indult el az Olympique mai napig tartó dominanciája. 2016 nyarán ráadásul Marozsánt is leigazolták, a PSG elleni francia házidöntőt már vele a soraiban nyerték meg, szintén büntetőpárbajban, amelyben az ő góljára is szükség volt. Tavaly a magyaros finálé is összejött, Jakabfi Marozsán, a Wolfsburg a Lyon ellen. A rendes játékidőben nem született gól, a hosszabbításban azonban a későbbi aranylabdás Ada Hegerberg vezérletével a franciák esélyt sem adtak a németeknek, és 4-1-es győzelmükkel sorozatban harmadszor, történetük során ötödször ünnepelhettek.

• Lakberendező céget alapított Szijjártó Péter felesége | 24.hu

A franciák most azzal a Barcelonával játszottak, amelyik még az építkezési fázisban van. A németek és a Lyon által uralt BL-ben spanyol csapat eddig a négy közé sem tudott bejutni, most a döntő is összejött a Barcelonának. Az már a metrópótló buszon kiderült - mert hiába a teltházas BL-meccs, a felújítás alatt lévő 3-as metrót ezért csak nem fogják beindítani hétvégén a hétköznapi üzemmód szerint -, hogy a meccsre kiváncsi magyarok simán veszik az akadályt, veszik elő a Barca-mezt és szurkolnak ugyanúgy a katalánok női csapatának, mint Messiéknek a Liverpool ellen. Amitől az akár a Barcelonának szurkoló magyarok számára is tökéletes volt a párosítás: a Lyonban játszik a női futball Puskása, Marozsán Dzsefiner. Apja, a négyszeres válogatott Marozsán János 1996-ban költözött a családdal Németországba, miután a harmadosztályú Saarbrücken játékosa lett. Dzsenifer ekkor négyéves volt, kint kezdett el focizni, a német válogatottat választotta, velük lett Európa- és olimpiai bajnok. Az irányító a Saarbrückennel 2013-ban megnyerte a Bajnokok Ligáját, majd a Lyonhoz igazolt.

2019-es UEFA Női Bajnokok Ligája -döntő az európai női labdarúgó -klubcsapatok legrangosabb tornájának 10., jogelődjeivel együttvéve a 18. döntője volt. Ez volt az első alkalom, hogy a nők döntőjét nem ugyanazon a helyszínen rendezték, ahol a férfiak döntőjét, hanem önálló rendezvényt és helyszínt kapott a mérkőzés. A mérkőzést a budapesti Groupama Arénában rendezték 2019. május 18-án, [1] a két résztvevő csapat a Lyon és a Barcelona volt. A Lyon megvédve címét 4–1-re győzött, sorozatban negyedszer, összességében hatodszor megnyerve a Bajnokok Ligáját. [2] [3] A csapatok [ szerkesztés] Csapat Döntős szereplések (Félkövérrel a győztes évek) Lyon 7 (2010, 2011, 2012, 2013, 2016, 2017, 2018) Barcelona Korábban nem szerepelt döntőben Lyon, amely a legtöbb címet (öt) és a legtöbb egymást követő címet (három) szerezte, az első csapat lett amely nyolc döntőbe is kvalifikálta magát. A Barcelona az első spanyol döntős volt, egyben az első klubcsapat amelynek esélye nyílott arra, hogy a férfiak csapata után a nők is megnyerjék Európa legrangosabb klubsorozatát.